Beindult a relativizálás: Rácz András szerint az Ukrajnában megölt magyar férfit „nem verték agyon”, és amúgy is csak „keveset tudunk”

2025. július 11. 15:58

A biztonságpolitikai elemző igyekezett tompítani a Sebestyén József halála körül kialakult felháborodást.

2025. július 11. 15:58
null

Rácz András biztonságpolitikai elemző Facebook-posztban igyekezett tompítani a Sebestyén József halála körül kialakult felháborodást, és relativizálni az ukrán felelősség kérdését. Miközben egyre több bizonyíték utal arra, hogy a 45 éves férfit brutálisan bántalmazták és magára hagyták, Rácz elsősorban azt igyekezett hangsúlyozni, hogy „nagyon keveset tudunk”, és szerinte ideje volna a „higgadtságnak”.

Ezt is ajánljuk a témában

Rácz ahelyett, hogy egyértelműen elítélte volna az ukrán toborzók által elkövetett visszaéléseket, hosszasan fejtegette, hogy szerinte nem is létezik olyan, hogy „kényszersorozás”. Sőt, megpróbálta nyelvészeti fejtegetésekbe fojtani a lényeget: a sorozás szerinte eleve kényszer, tehát tautológia erről így beszélni. Emellett többször is kétségbe vonta a magyar sajtó, különösen a Mandiner hitelességét, noha több videó és fotó is alátámasztja a bántalmazás tényét.

Annak ellenére, hogy az elemző is elismerte: Sebestyén a kiképzés alatt „nagyon rosszul volt”, és „nem kapott rendes orvosi ellátást”, mégis inkább a felelősség szétkenésére törekedett. Miközben a hivatalos ukrán álláspont szerint tüdőembóliában halt meg, Rácz is kénytelen volt elismerni, hogy a videókon látható állapot és a késlekedő orvosi ellátás önmagukban is súlyos mulasztásokra utalnak.

A poszt legnagyobb problémája, hogy miközben Rácz a „higgadt, szakmai hozzáállást” hirdeti, valójában következetesen mentegeti a felelősöket – legyen szó az ukrán hadsereg parancsnoki láncolatáról, az orvosi személyzetről, vagy azokról, akik elhurcolták és halálra kínozták a magyar férfit. A higgadtságra való hivatkozás így inkább válik önfelmentéssé, mintsem tényleges igazságkereséssé.

A teljes bejegyzést itt elolvashatja: 

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: Képernyőkép/Rácz András Facebook-oldala

***

 

Összesen 162 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Obsitos Technikus
2025. július 11. 19:19 Szerkesztve
Tereljük egészségügyi-orvosi oldalra ezeket az állításokat. Minden további nélkül el tudom képzelni, hogy ez a szerencsétlen ember tüdőembóliában halt meg, ugyanakkor ennek oka a súlyos megverés volt. Az alsó végtagot érő, akár tompa sérülések, balesetek, törések, műtétek (akár csípőműtét is) során kötelező az alvadásgátlás, mert a sérült, vagy az ödéma által elnyomódott vénákban a pangó vér megalvad, és később elszabadulva végzetes tüdőembóliát okozhat. Ugyanez áll a hasat érő tompa behatásokra, ütlegelésre, balesetre, magasból leesésre is. A diagnózis tehát, amit az ukránok kiadtak, lehet szakszerű és pontos, ám éppen ez mutatja, hogy mennyire pofátlanok, hisz a halálhoz vezető diagnózist a verőlegények okozták. Arról nem is beszélve, hogy ha már bekerült kórházba, miért nem kapott adekvát ellátást, hisz ilyenkor alapvető szakmai kötelesség a heparin adagolása.
tferenc-2
2025. július 11. 19:12
Az állam szégyene, hogy ez a féreg egyáltalán taníthatott és pláne egy Nemzeti Közszolgálati Egyetem falai között!
Kanmacska
2025. július 11. 19:06
Gintonic68 Az az ország, ahol így "toborozzák" a katonákat, maffiaállam, neonáci és a hatalom az elnyomó jellege miatt is illegitim. Szar Ukrajna!
Obsitos Technikus
2025. július 11. 19:02
És ez a patkány tanított nyolc évig az NKE-n. PFHEJJ.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!